Kontakt

 • Potřebujete zřídit nové připojení?
 • Stěhujete se na novou adresu?
 • Nejste spokojeni se stávajícím poskytovatelem?
 • Potřebujete internet do vesnice, města nebo na chatu?
 • Váš internet je pomalý a často vypadává?
 • Víte o všech možnostech připojení?

Proč právě přes nás?

 • Naše služby jsou zdarma
 • Nemate žádnou starost
 • Zjistíme dostupnost
 • Zajistíme nejlepší cenu
 • Výběr z několika poskytovatelů
 • Možnost volby dle parametrů
 • Vyřídíme nejpozději do 48 hodin

O2 5G internet do domácností

O2 5G Box přinese rychlý internet i do domácní i bez kvalitního pevného internetu. Navzdory 5G připojení je ale rychlost omezena zatím jen na 50 Mb/s.

Ta je sice pro většinu uživatelů dostatečná, ale v rámci analýzy, kterou O2 samo zveřejnilo by nabídka stále byla pro 40% neuspokojivá. O2 5G Box ale zaujme skvělým designem a hlavně jednoduchým nastavením. Stačí jej jen zapnout a vše bude fungovat. Pronájem stojí 99 Kč měsíčně.Samotná balíček 5G Internet na doma vyjde na 399 Kč měsíčně, přičemž v ceně je zahrnutá i O2 TV. Využití mobilních sítí vůči těm pevným v posledních letech prudce roste.

O2 se rozhodlo rozšířit využití 5G sítí a přístup do nich nabídne i zákazníkům s pevným internetem. Pomoci k tomu má nový produkt O2 5G Box. Ten má v sobě integrovanou datovou SIM kartu a nabídne jednoduchou instalaci. Stačí ho vlastně jen uživatelský zapnout, není nutná přítomnost technika. Box se připojí k 5G nebo 4G síti, nabízí konektivitu Wi-Fi 6 a zvládne až 30 naráz připojených zařízení.

K modemu se váže nový tarif 5G Internet na doma. Přinese rychlost až 50 Mb/s, která by prý měla většině uživatelům dostačovat. Ostatně jde o více než dvojnásobné zrychlení proti starší alternativě pevného internetu vzduchem se 4G. Trochu nešťastné však je, že spolu s oznámením boxu O2 vydalo i průzkum, který ukazuje, jak jsou lidé spokojeni s různými rychlostmi internetu. S rychlostí 30 až 99 Mb/s do které spadá i představený 5G Box, je přitom spokojených jen 60 % uživatelů. Operátor však druhým dechem dodává, že během roku přijde i balíček s vyšší rychlostí.

Nabídka pro půl milionu domácností

Nabízený tarif internetu na doma s rychlostí 50 Mb/s bude dostupný za cenu 399 Kč měsíčně, ve které je zahrnutý i balíček O2 TV. Samotný 5G Box získá zákazník v pronájmu za 99 Kč se zárukou na 5 let. Celkově tedy nabídka po stránce ceny a rychlosti výrazně zaostává za běžným pevným internetem.

Na druhou stranu je ale třeba dodat, že nabídka cílí na uživatele se specifickými potřebami (v tomto případě bez dostupnosti pevného internetového připojení), proto je cenově méně výhodná. Podle O2 je nabídka šitá na míru půl milionu domácností, které nemají rychlejší alternativu internetu. Do konce roku by operátor chtěl nabídku pomocí navýšení rychlosti rozšířit na 900 tisíc domácností. Zájemci si novou službu i s boxem mohou objednat od 3. ledna 2022.

Specifikace zařízení O2 5G Box:

    VÝROBCE: ZTE 

    INSTALACE: Plug & Play bez vrtání a výjezdu techniků

    DESIGN: bílý, matný povrch

    KONEKTIVITA: Wi-Fi 6, až 30 připojených zařízení

    KONFIGURACE ANTÉN: 2×2:2 pro pásmo 2.4 GHz a 2×2:2 pro pásmo 5 GHz

    ČIP: čipset Qualcomm (až 1.4 GHz)

    4G a 5G SPECIFIKACE:

    5G: n1, n3, n7, n8, n20, n28, n78 LTE FDD: B1, B3, B7, B8, B12, B17, B20, B28

    LTE TDD: B40, B42, B43


Naši partneři

Image Map

Otestujte si svou rychlost